IV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TANTRY I SEKSUALNOŚCI 1-9 lipca 2016

IV festiwal tantry

Na informację o Festiwalu Tantry w Nowym Kawkowie trafiłam przypadkiem (oczywiście ;-)) dwa lata temu, zaledwie na dwa tygodnie przed rozpoczęciem jego drugiej edycji. Wiedziałam, że nie jestem w stanie na niego pojechać. Festiwal kosztował sporo, a ja dopiero co zaczęłam nową pracę, z której za nic w świecie nie dostałabym urlopu. Do tego dochodziła sprawa mojej córeczki, dla której na szybko musiałabym znaleźć opiekę na cały tydzień. Z której strony bym nie spojrzała, wiedziałam, że pojechać nie dam rady.

Umysł mówił swoje, jednak serce i duch miały dla mnie inny plan, któremu w jakiś niezrozumiały dla mnie sposób udało mi się poddać.

Pojechałam na Festiwal. Szef nie tylko dał mi wolne, ale i opłacił cały wyjazd, uznając, że przyda mi się taki trening rozwoju osobistego. Opieka do dziecka również się znalazła.

To, co przeżyłam podczas tego pierwszego dla mnie, a w ogóle II Festiwalu Tantry i Seksualności, trudno ubrać w słowa, a poza tym nie wiem, czy byłaby to opowieść, którą mógłby przeczytać ktokolwiek. Kiedyś pewnie pokuszę się o szczegółowy i osobisty opis, teraz jednak wyobraź sobie taką sytuację…

Jesteś w miejscu, w którym czas się zatrzymuje. Wyłączasz komórkę, a do komputera – jeśli czujesz prawdziwą tego potrzebę – siadasz jedynie w przerwach pomiędzy zajęciami, w klimatycznym salonie, pośród uśmiechniętych ludzi, gdzie panuje atmosfera wspólnoty. Twój dzień zaczyna się dosyć wcześnie, jednak bez względu na ilość przespanych godzin, czujesz się fantastycznie. Wręcz paruje z Ciebie życiowa energia. Jeśli masz ochotę zaczynasz od porannej medytacji, która jest wszystkim tylko nie siedzeniem w bezruchu; jeśli nie, spotykasz się ze wszystkimi w wielkiej sali już po śniadaniu. Wprowadzenie, przedstawienie nauczycieli i warsztatów zaplanowanych na dany dzień (z pośród których musisz z bólem serca wybierać, gdyż wiele odbywa się jednocześnie), dalej warsztaty, czasem ekstatyczne, a czasem trudne, przerwa na obiad i kolejne warsztaty. Wieczorem ceremonie, kręgi, zabawa. Wśród ludzi, którzy pragną odnaleźć jeszcze większą pełnię w swoim życiu, jeszcze większą wolność, być jeszcze bardziej autentyczni, jeszcze bardziej połączeni ze sobą, jeszcze bardziej świadomi roli, jaką pełnią w tym świecie i tym życiu. Wyobraź sobie miejsce, w którym nie musisz kryć się ze swomi emocjami, jakiekolwiek by one nie były, w którym możesz się w pełni wyrażać, łączyć się z pragnieniami, komunikować je bez wstydu czy obaw, i w którym otrzymujesz pomoc, kiedy czujesz, że czas o nią poprosić.

Festiwal Tantry i Seksualności to o wiele więcej niż można opisać. Tego trzeba zwyczajnie doświadczyć. To, czego doświadczyłam ja sama podczas dwóch Festiwali, w których wzięłam udział, to przede wszystkim wejście w stan ducha, którego pragnę dla siebie na co dzień i który od tego pierwszego wyjazdu staram się w sobie kultywować. Do tego dochodzi wspólnota. Wspólnota ludzi, której częścią chcę być, wspólnota rządząca się prawami, które współgrają z moją osobowością, ale które również wydają mi się leżeć u podstawy ogólnie pojętego istnienia.

IV Festiwal Tantry i Seksualności już za miesiąc! Kto wybiera się tam razem ze mną? <3

Dzienny program Festiwalu już w tej chwili wywołuje we mnie dreszcz podniecenia! :-)

IV festiwal tantry tu i teraz

* * *

PODSTAWOWE INFORMACJE NA TEMAT FESTIWALU (pełną ofertę znajdziesz tutaj):

Termin: 1-9 lipca

Miejsce: Tu i Teraz, Nowe Kawkowo

Dla kogo (zaproszają organizatorzy, Maja i Jacek Towalscy):

Zapraszamy wszystkich - na przyjście samemu lub razem z partnerem; początkujących i doświadczonych praktyków tantry oraz osoby po prostu ciekawe nowego tematu i podejścia do życia. Musisz mieć przynajmniej 18 lat. Festiwal nie jest otwarty dla dzieci.

Sam bierzesz odpowiedzialność za swoje samopoczucie podczas festiwalu i decyzja należy do Ciebie, w których warsztatach chcesz uczestniczyć.

Jesteś również odpowiedzialny za swoje zachowanie wobec wszystkich uczestników podczas Festiwalu. Oczekujemy, abyś okazywał szacunek wobec innych oraz prawdomówność i otwartość podczas procesów warsztatowych. Podczas zapisu na Festiwal, będziesz również musiał zatwierdzić swoją zgodę dotyczącą Regulaminu na Festiwalu Tantry.

Jeśli przyjdziesz z partnerem, możesz zarezerwować dwuosobowy pokój lub miejsce na camping, aby mieć prywatność do ćwiczeń. Ale jeśli chcesz spać we wspólnej przestrzeni, te miejsca są przeznaczone tylko do relaksu i spania.

Podczas Festiwalu wspólnie tworzymy bezpieczną przestrzeń do poznawania siebie i swojego podejścia do miłości, związków, seksualności i duchowości. Niektóre z warsztatów mogą zawierać ćwiczenia dotyczące pracy z nagością i intymnym dotykiem, ale za każdym razem wspieramy Cię w respektowaniu

twoich osobistych granic, w mówieniu „Nie”. Zawsze możesz pozostać w ubraniu i nie brać udziału w ćwiczeniach, co do których nie masz przekonania!

Tegoroczni prowadzący:

IV festiwal tantry prowadzący

 

Ceny i zakwaterowanie:

Cena za 9-dniowy karnet wynosi: 1000 zł + dodatkowo koszty pobytu i wyżywienia (pokoje 2, 3 , 4 os. z łazienką własną lub wspólną, strych, pawilony namiotowe, bezpłatny camping ). Cena promocyjna za 9- dniowy karnet wynosi 900 zł płatne tylko do 5 czerwca!

Cena wejściówki 1- dniowej wynosi: 150 zł + dodatkowo koszty pobytu i wyżywienia (pierwszeństwo noclegów w pokojach mają osoby przyjeżdżające na cały festiwal)

Bezpłatny camping z łaźnią!

Wyżywienie – cena 65 zł, wyłącznie wegetariańskie, 3 posiłki dziennie (przygotowane z lokalnych, sezonowych produktów);

Ceny noclegów: różne w zależności od standardu (32 zł- 85 zł od osoby)

 

Zapisy i kontakt:

Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe Kawkowo 52 a, gm. Jonkowo woj. warmińsko-mazurskie

kawkowo@tuiteraz.euwww.tuiteraz.eu

biuro Ośrodka: 0662759576,

Jacek Towalski: 0602219382

Maja Towalska: 0606994366

 

Leave a Reply